Recepty

Recepty
 W sprawie recept na leki stałe mogą Państwo pisać na adres: przychodnia@napowstancow.pl .
 
Czas oczekiwania na e-receptę jest zależny od ilości pacjentów zgłaszających potrzebę wizyty "recepturowej". O kontakt w tej sprawie prosimy z odpowiednim wyprzedzeniem , najlepiej co najmniej kilkudniowym.
Recepta jest ważna przez 30 dni. Wyjątkiem są recepty na antybiotyki i recepty wystawione w ramach pomocy doraźnej - 7 dni.
Od stycznia 2020 r. obowiązującą formą recepty jest forma elektroniczna .Tak ,jak w wersji papierowej lekarz może zaznaczyć, jeśli jest taka potrzeba, późniejszy termin realizacji. E-receptę można zrealizować przez 365 dni od daty jej wystawienia jeżeli lekarz oznaczy późniejszy termin realizacji. W przypadku braku takiego oznaczenia recepta ważna jest 30 dni.Jak zawsze tak i w przypadku e-recepty wyjątkiem są antybiotyki i preparaty immunologiczne, gdzie  czas realizacji recept wynosi odpowiednio 7 i 120 dni.Warunkiem realizacji e- recepty jest czterocyfrowy kod lub wydruk z kodem kreskowym , który pacjent uzyskuje od lekarza jak do tej pory ( konsultacja lekarska lub wizyta recepturowa przy schorzeniu przewlekłym).
Dzięki Internetowym Koncie Pacjenta - IKP kod do realizacji e-recepty można otrzymać SMS-em lub mailem, zależnie od tego które dane zostaną skonfigurowane z kontem pacjenta. SMS-em zostanie przesłany czterocyfrowy kod, a na adres mailowy pacjent dostaje plik PDF z kodem kreskowym oraz zalecanym przez lekarza dawkowaniem. Warunkiem jest zalogowanie poprzez profil zaufany lub e-dowód ( dowód osobisty z warstwą elektroniczną ) ; można też zalogować się poprzez bank PKO BP, jeśli jest się posiadaczem konta internetowego iPKO lub Inteligo.Logowania należy dokonać poprzez stronę pacjent.gov.pl wchodząc w zakładkę Internetowe Konto Pacjenta.
IKP służy nie tylko do realizacji e-recepty. Pacjent ma dostęp do informacji o swoim stanie zdrowia i historii przepisanych leków, które może udostępnić osobie bliskiej lub lekarzowi kontynuującemu leczenie; posiada również dostęp do danych medycznych swoich dzieci do 18-go roku życia.
Zachęcamy do korzystania z innych zakładek strony pacjent.gov.pl, gdzie znajdą Państwo (oprócz spersonalizowanych informacji na swoim IKP) inne  inforamacje np.: dotyczące dostępności leku bądź jakiegoś świadczenia, o szczepieniach i szczepionkach w Polsce , także programach profilaktycznych.