Unijny Certyfikat Covidowy - UCC

Ważne informacje dla podróżujących w czasie pandemii po Europie  na https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/podrozuj-po-europie-z-unijnym-certyfikatem-covid
Od 1 czerwca b.r. Polska dołączyła do systemu Unijnych Certyfikatów Covidowych co znacznie ułatwi pzremieszczanie się po UE. 
UCC- Unijny Certyfikat Covidowy to dokument poświadczający:
-fakt zaszczepienia przeciwko Covid-19
- bycia ozdrowieńcem
- negatywny wynik testu PCR na obecność koronawirusa
Certyfikat ma ułatwić swobodne podróżowanie w czasie pandemii, a pacjent może go pobrać wraz z kodem QR  za pomocą Internetowego Konta Pacjenta w wersji elektronicznej lub wydruku papierowego w języku polskim i angielskim. Wystarczy się zalogować na https://pacjent.gov.pl/internetowe-konto-pacjenta  i pobrać dokument w zakładce CERTYFIKATY.
Każdorazowo przed podróżą należy sprawdzić obowiązujące regulacje w kraju do którego zamierza się udać. Aktualne zasady podróżowania na stronie https://reopen.europa.eu/pl/ lub https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych , gdzie można wybrać kraj docelowy swojej podróży i zapoznać się ze szczegółami.

ZOBACZ INNE AKTUALNOŚCI

 • 2021-06-02

  UCC
  Ważna informacja dla pacjentów planujących wyjazd- od 1 czerwca b.r. Polska przystępuje do unijnych certyfikatów covidowych.
  CZYTAJ WIĘCEJ
 • 2021-05-11

  Honorowe krwiodawstwo

  Na terenie Ząbek po raz kolejny organizowana jest akcja honorowego oddawania krwi.
  CZYTAJ WIĘCEJ
 • 2021-04-19

  Portal - diety.nfz.gov.pl

  Aby wspomóc  osoby potrzebujące porady dietetyka NFZ utworzyło portal diety.nfz.gov
  CZYTAJ WIĘCEJ