Świadzcenia ZUS w czasie epidemii koronawirusa

Na stronie internetowej www.zus.pl Zakład Ubezpieczeń Społecznych opublikował ważne informacje na temat danych o kwarantannie lub izolacji domowej,niezbędnych do wypłaty zasiłku chorobowego lub opiekuńczego.
ZUS będzie samodzielnie pozyskiwać dane o osobach, które odbywają kwarantannę lub przebywają w izolacji domowej z systemu informatycznego Centrum e-Zdrowie. Informacje będą udostępniane płatnikom składek na ich profilach na portalu PUE ZUS. Dostęp do takich danych , na swoim profilu PUE ZUS ma osoba ubezpieczona ( zakładka KWARANTANNA, IZOLACJA DOMOWA).
Osoby, które zostały skierowane na kwarantannę lub są objęte izolacją domową i ubiegają się o wypłatę zasiłku, nie muszą już dostarczać decyzji sanepidu do ZUS lub pracodawcy. Nie muszą też mieć zwolnienia lekarskiego z powodu przebywania w takiej izolacji; na pewno powinny pamiętać jednak o ponformowaniu pracodawcy o przyczynie nieobecności. Świadczenia przysługują ubezpieczonym objętym ubezpieczeniem chorobowym.
 
Więcej informacji, m. innymi dotyczących dzieci lub innych członków rodziny na kwarantannie znajduje się na stronie https://www.zus.pl/o-zus/aktualnosci/-/publisher/aktualnosc/1/dokumentowanie-kwarantanny-i-izolacji-do-wyplaty-swiadczen-w-razie-choroby-i-opieki

ZOBACZ INNE AKTUALNOŚCI

 • 2023-06-30

  Spotkania z położną
  Zapraszamy przyszłe mamy na spotkania z połozną.
  CZYTAJ WIĘCEJ
 • 2023-06-15

  Program szczepień przeciw HPV
  Od 1 czerwca b.r. ruszył powszechny program szczepień przeciw HPV. 
  CZYTAJ WIĘCEJ
 • 2022-09-30

  Densytometria - badanie osteoporozy
  W dniu 12 października b.r. istnieje możliwość wykonania badania na osteoporozę
  CZYTAJ WIĘCEJ