E-recepta / e-zwolnienie

Przypominamy naszym pacjentom, że od stycznia b.r. obowiązuje elektroniczna forma recepty,zastępująca dotychczasową, papierową czyli e-recepta
W praktyce oznacza to, że pacjent zrealizuje e-receptę w aptece na podstawie otrzymanego,czterocyfrowego kodu . Pacjent może otrzymać również wydruk informacyjny z wystawionego elektronicznie dokumentu, gdzie znajdują się dane podmiotu,pacjenta, lekarza przepisującego leki, nazwy leków, dawkowanie, termin realizacji . Każda pozycja leku to jedna e-recepta ,co umożliwia realizację w kilku aptekach np. z powodu ceny lub dostepności, a kilka e-recept zebranych jest w jeden pakiet. Kod e-recepty sms-em lub mailem pacjent może otrzymywać po zalogowaniu się na Internetowe Konto Pacjenta - informacje w zakładce Niezbędnik Pacjenta-Recepty.
E-recepta ważna jest 30 dni. Jeśli lekarz zaznaczy późniejszy termin realizacji może to być nawet do 365 dni , z wyjątkiem antybiotyków oraz preparatów immunologicznych. Recepta na antybiotyk ważna jest 7 dni ; na preparat immunologiczny czas realizacji o ile lekarz zaznaczy- do 120 dni.
Wszyscy pacjenci,a szczególnie osoby starsze, którzy będą mieli jakiekolwiek pytania i obawy dotyczące e-recept otrzymają pomoc i wsparcie u swojego lekarza na wizycie bądź w rejestracji przychodni.     
  E-recepta to dokument bezpieczny i zawsze czytelny,
Przypominamy również ,że już rok funkcjonuje dokument e-zwolnienie. to ułatwienie dla pacjenta eliminuje konieczność dostarczania zwolnienia pracodawcy, który widzi dokument na Platformie Usług Elektronicznych (PUE).
Pacjenci, którym zasiłek chorobowy wypłaca jednak ZUS, a nie pracodawca ( np. własna działalność gospodarcza) muszą sami złożyć wniosek o zasiłek osobiście w ZUS lub przez PUE.
Na życzenie pacjenta , jeśli jest taka potrzeba, lekarz może wydrukować informację o elektronicznym ZLA.

ZOBACZ INNE AKTUALNOŚCI

 • 2021-05-11

  Honorowe krwiodawstwo

  Na terenie Ząbek po raz kolejny organizowana jest akcja honorowego oddawania krwi.
  CZYTAJ WIĘCEJ
 • 2021-04-19

  Portal - diety.nfz.gov.pl

  Aby wspomóc  osoby potrzebujące porady dietetyka NFZ utworzyło portal diety.nfz.gov
  CZYTAJ WIĘCEJ
 • 2021-03-30

  e-deklaracje

  Pacjentów składających deklaracje wyboru lekarza, pielęgniarki i położnej  drogą elektroniczną prosimy o zwrócenie uwagi na wpisywanie poprawnych danych .
  CZYTAJ WIĘCEJ